2018-05-22

Üniversitemiz Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü tarafından “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İçin Çal” projesi gerçekleştirildi.Üniversitemiz Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü tarafından “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İçin Çal” projesi gerçekleştirildi.

Genel Sanat Yönetmenliğini NKÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Arda Göksu’nun yaptığı projede yer alan eserleri Konservatuvarımız Öğretim Elemanları, Üniversitemiz öğrencileri ve Tekirdağ’da görev yapan Öğretmenler çalıp söyledi.

Projede Yücel Paşmakçı’nın derlediği, Tekirdağ Şarköy yöresine ait “Varın Sorun Babasına” ve Drama’nın İçinde Yaparlar Pazar” adlı türküler seslendirildi.

Stüdyo çalışmalarının İstanbul’da gerçekleştirildiği projede çekimler Üniversitemiz kampüsü, Tekirdağ il merkezi Süleymanpaşa, Şarköy ve Uçmakdere’de belirlenen çeşitli yerlerde yapıldı.

Tüm icracıların çok iyi performans sergiledikleri proje, akademik ve sanat çevrelerince de beğeni ve ilgiyle karşılandı.

“Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İçin Çal” klibi YouTube’da Üniversitemizin NKÜTV kanalında https://youtu.be/lLYAENlGpds linkinden izlenebilir.