2018-05-22

Aşık Veysel Türküleri KonseriTekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen Aşık Veysel Türküleri Konseri ile müzikseverlere unutulmaz bir müzik gecesi daha yaşatıldı.

Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konsere Rektör Yardımcısı Prof.Dr. M. İhsan Soysal, akademik ve idari personel, öğrenciler ile çok sayıda dinleyici katıldı.

Konserde Halk Ozanımız Aşık Veysel’ in eserlerinden oluşan "Çiğdem Derki Ben Elayım, Ben Gidersem Sazım Sen Kal Dünyada, Anlatmam Derdimi Dertsiz İnsana, Uzun İnce Bir Yoldayım gibi unutulmaz türküleri seslendirilirken, konsere gelen akademisyenler, öğrenciler ve Tekirdağlı müzikseverler alkışlarıyla topluluğa eşlik etti.

Üniversitemiz Türk Müziği Devlet konservatuarı Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Arda Göksu, Öğr.Gör. Betül Küçüksüslü,  Öğr.Gör. Merve Nur Kaptan, Fatih Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Volkan Kaptan, BİLSEM Müzik Öğretmeni Melih Patoğlu, Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Hakan Cengiz, Öğrencimiz Ceren Yılmaz’ ın solistliğini yaptığı konser müzikseverler tarafından büyük beğeni topladı.